Sülük Tedavisinin Yararları

  • 3.307 kez görüntülendi.

suluk2

Sülük Tedavisinin Yararları

Yüzyıllardır tedavi olarak kabul edilen sülük tedavisini artık doktorlarda kabullendi. Sülük tedavisi hangi hastalıklarda ve hangi durumlarda nasıl kullanılır? Sülük tedavisinin yararları nelerdir?

Sülük  kullanıldığı dönemler;MS. 1800’lü senelerde Osmanlı hekimleri tarafından uygulanan bu tedavi yöntemi olup, 2000’li senelerin başından beri Amerika’daki Hastane ve kliniklerde ve Avrupa’nın birçok ülkesinde bir tedavi şekli olarak uygulandığı görülmektedir. Bugün ülkemizde Sosyete klinikleri olarak bilinen tedavi merkezlerinde sülük ile tedavi yeniden moda haline gelmiştir.

Sülüs’ün yararları

İktidarsızlık ve kısırlık tedavisinde de artık sülük kullanılıyor.

 Varis, ağrılı romatizma, kireçlenme, bel ve boyun fıtığı, baş ağrısı başta olmak üzere iktidarsızlık ve kısırlık tedavilerinde, özellikle iktidarsızlıkta 5-6 seanstan sonra büyük oranda iyileşme sağlar. Kalp krizi risklerine ve damar tıkanıklığı rahatsızlıklarına da iyi gelir.
Tedavide kullanılan sülüklerin mutlaka tek kullanımlık ve steril olmalıdır. Aksi takdirde birçok hastalığa yol açabilir. Sülük tedavisi nasıl yapılacağı konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalı, steril olmayan sülüklerin AİDS ve hepatit gibi kan ile bulaşan hastalıklara sebep olabileceği dikkate alınmalıdır.
Kullanılan sülük tekrar kullanılmaz kullanılırsa kan yoluyla bulaşılan bütün hastalıklar yayılır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ