Sihirli Besinler Hakkından Bilmeniz Gerekenler

  • 3.052 kez görüntülendi.

12993586_1689762664625934_982407286876256794_n

Sihirli Besinler Hakkından Bilmeniz Gerekenler

Elma; Dünya’ da elma Tüketiminde 3. sıradayız. Elma antioksidan olmasının yanında sindirim sistemini düzenliyor. Kan şekerini dengeler ve kalp sağlığına iyi gelir.İçerisinde c vitamini olması nedeniyle kansere karşı korur.Günde 2 küçük elma yemek felç geçirme oranınızı düşürür. Son olarak Avusturalya da yapılan araştırmada astım hastalarına iyi geldiği yönünde. Unutmayın günde en az 1 elma tüketiyoruz.

Mango;Mango ülkemizde yetişmez himalaya bölgesinde yetişir. Fakat ülkemizde de kolaylıklar bulunur. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır. İçerisinde lif oranının yüksek olması bağırsak rahatsızlıklarına ve kabızlığa iyi gelir.Cilt renginizi güzelleştirir.Göz sağlığınızı korur.Mango enerji veririr bu yüzden ona güneşin oğlu da derler.

Portakal;Ülkemizde en çok tüketilen yiyecekler arasında C vitamini deposu kış aylarının vazgeçilmezi, Lif yoğunluğu en fazla olan yiyecek. Posasıyla birlikte yenildiğinde daha yararlıdır.Artık portakal kozmetik ürünlerinde de çok fazla kullanılmakta cildinizde de maske olarak kullanabilirsiniz.

Kivi;Çin kökenli meyve E,C,K vitaminlerini bolca içeririr. Kalp sağlığına iyi gelir ve tansiyonunuzu dengeler.Soğuk algınlığı bağışıklık sistemine iyi gelir.Özellikle spor yapan kişiler günde en az 2 kivi yemelidir. Kivi vitamin deposudur.

Karpuz;Yaz aylarının su deposudur. Yazın en çok tükettiğimiz karpuz yüksek oranda su içerir.Cildimizi temizler. spordan sonra kas ağrılarını giderir. Kalp hastaları,yüksek tansiyonu ve kilo problemleri olanların tüketmesi gereken bir meyvedir.Antioksidandır.

Şeftali;Haziran ağustos arasında yer alır. Kalorisi düşük bir meyvedir.A,C Vitaminleri bulunur. Mineral olarakta potasyum kaynağıdır.Kilo vermek isteyenlere tokluk hissi verir.Diyabet ve kalp hastaları rahatlıklar tüketebilir.Bol lif içerir.Hazımsılığa iyi gelir.Kalp sağlığına ve yaşlanmaya iyi gelir. Kemikleri güçlendirir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ