Saçlarınızın Beyazlaşmasını Yavaşlatmak İçin

  • 2.085 kez görüntülendi.
Saçlarınızın Beyazlaşmasını Yavaşlatmak İçin

Saçlarınızın Beyazlaşmasını Yavaşlatmak İçin Yapmanız gerekenler

Saçlarınızın erken beyazlamasından şikayetçiyseniz yazımızı okuyunuz. Saçlarınız 30 yaşına gelmeden beyazladıysa ve hızla yayılıyorsa. Bunu bir şeylere bağlamak yerine buna engel olabilirsiniz.

Saçlarınızın erken beyazlamasının bir kaç nedeni var işte onlar;

Saç hücrelerinde ki melanin denilen pigmentin artık yenilenmemesinden dolayı saçlarınız beyazlar. Yapılan araştırmalara göre ortalama 45 yaşında saçlarınızın beyazlaması gerekir.

Aşırı şekilde stresli olmak, Genetik baskınlık, Zayıf beslenme ve b12 vitamini eksikliği,sigara alkol uyku bozuklukları saçların erken beyazlamasının bir kaç nedeni.

Peki bu erken beyazlamanın önüne nasıl geçeriz. Ya da bunun doğal bir çözümü yok mu? işte bu soruların cevabı

Soğan

Sopan sağlık ve güzellik açısından sayısız faydaya sahiptir, bunu içeriğindeki yüksek oranda besleyici özelliklerine borçludur. Erken saç beyazlamasını yavaşlatmak için soğan doğrudan saç derisine uygulanabilir.

Avokado

Bu süper nemlendirici meyve parlak saçlar ve erken yaşlanmayı önlemek için bire birdir. Avokado mineraller, yağlı asitler ve saç sağlığı için gerekli olan E vitaminin rejeneratif özelliklerini taşır

Ceviz yaprakları

beyaz saçları saklar ve kimyasal malzemelerdeki gibi olumsuz yan etkiler olmadan görünümlerini azaltır.

Ağacın yaprakları  junglona olarak bilinen bir madde içerir, bu kozmetik endüstrisinde de kullanılan doğal bir renklendiricidir. Ceviz yapraklarından bir çay yapın ve saçlarınıza uygulamadan önce 15 dakika soğutun.

Biberiye

Bu bitki saç bakımı için çok popülerdir çünkü saç uzamasını teşvik eder ve saçın doğal rengini korumasına yardımcı olur. Biberiye yüksek oranda kafeik ve biberiye asitleri, beyazlarla doğrudan savaşan antioksidanlar içerir.

  • 1/4 bardak biberiye
  • 1/4 bardak adaçayı
  • 2 bardak su (400 ml)

Nasıl hazırlayacaksınız?

Suyu kaynama noktasına getirin ve şifalı bitkileri ekleyin. Saçlarınıza ve saç derinize uygulamadan önce bütün gece bekletin.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ