Saç için evde doğal çözüm

  • 3.166 kez görüntülendi.
Saç için evde doğal çözüm

indir

Saç için evde doğal çözüm

Saç sorunları herkesin sorunu kimi için yağlanma,kepek ve dökülme sorunları dönem dönem herkesi etkilemektedir.Evde bu durumu düzeltebilirsiniz.

Sarımsağın Saç İçin Faydaları

Sarımsak içerisinde sülfür maddesini barındırması sebebiyle, başta saçlar olmak üzere tırnaklar, cilt ve sinirler için faydalı olmaktadır. Sülfür maddesi dışında, sarımsağın içinde bulunan E vitamini ve selenyum; saç sağlığı üzerinde oldukça önemli katkı sağlamaktadır. Sarımsak; yıpranmış olan saçların beslenmesini sağlamanın yanı sıra kolojen üretimini de arttırmaktadır.Sarımsak bir çok derde deva.

Sarımsak katkılı olan saç bakım ürünleri yani; şampuanlar, sarımsak yağları ve benzeri ürünler, saçların tekrar oluşumunu sağlamada destekleyici olmaktadır. Ayrıca saçların zayıfladığı kısımlara doping etkisi yaratarak saçların tekrar çıkmasını sağlayabilmektedir. Sarımsaktan maksimum düzeyde yararlanabilmek için sarımsağın öz kısmının temiz olan saç derinize temas etmesi ve masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir.

Zeytinyağının Saç İçin Faydaları

Zeytinyağı, hem saçın hem de saç derisinin yumuşamasını sağlayarak yıpranmış kısımları onarıcı etkigöstermektedir. Saçların kurutulmasında ve şekillendirilmesinde kullanılan makineler elbette zamanla saçlarda yıpranmaya sebep olmaktadır, işte bu yüzden en doğal bakım olan zeytinyağından faydalanmanız sizi çok rahatlatacaktır.Zeytin yağı saçlara parlaklık verir.

 

Sarımsak ve Zeytinyağı ile Nasıl Saç Bakımı Yapılır?

Daha gür ve daha güçlü saçlara sahip olmak için hazırlamanız ve uygulamanız gereken kür şu şekildedir; 2 diş sarımsağı rendeleyin. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Üzerine 1 tane yumurtanın sarısını ekleyin ve tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu kürü saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar bu şekilde bekleyin. Sonrasında şampuanla saçlarınızı yıkayın. Tarifi verilen bu kürü, haftada 2 veya 3 kere uygulamanız yeterli olacaktır.Tibbibilgiler.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ