Sabahları Yorgun Ve Halsiz Uyananlar

  • 4.905 kez görüntülendi.

sabah zor kalkmak

Sabahları Yorgun Ve Halsiz Uyananlar

Sabah uyandığınızda yataktan zor kalkıyorsanız yazımızı okumanızı tavisiye ederiz. Sabahları yataktan kalkmak istememenizin nedeni mevsim geçişleri ve kapalı hava koşullarıdır. Bir diğer nedense psikolojik olarak her gün işe yada okula gitmeniz yataktan kalkmanızı zorlaştırır. İşyeri ve okulda ki olumsuz olaylar bilinç altını etkiler ve sabaha kalkma isteğinizi baskılar.

Fiziksel olarak da

Ağır işlerde çalışanlar bedenlerini aşırı yordukları için enerjileri tükenir. Bu nedenle enerji verici besinler ve düzenli uyku sabah kalkmanızı kolaylaştıracaktır.

Sabah zor kalkanlar için;

Her sabah ,Bir yemek kaşığı zeytinyağı ve limon karışımı bedeni detoks edecek ve temizleyecektir.
Kötü kolesterolle başa çıkmamıza yardımcı olan esas yağ asitlerini sağlar; ayrıca vücudu toksinlerden temizlemek için harika bir yoldur.
.
1. Kabızlıkla savaşmak için İdealdir.

Eğer zeytinyağı ve limonu karıştırırsanız sindirim mukusunun gelişime yardımcı olur ve bu da karaciğerle safra kesesini aktive eder. Bu basit karışım bizi içeriden korur ve toksinlerden kurtulmamız için çok güçlü bir antioksidandır. Vücudu temizler ve ona bakım yapar. Tüm bunlar sindirimi canlandırır ve ihtiyacımız olmayan şeylerden kurtulmamıza yardımcı olur.
2. Kalbi korumak için
Daha önce bahsettiğimiz gibi zeytinyağı yağ asitleri açısından zengindir ve bunlar vücudumuzun kan dolaşımı ve aşırı kötü kolesterolden kurtulmak için gereklidir. Ayrıca muhteşem bir iltihap gidericidir ve limonla beraber kullanıldığında bize vitamin sağlar. Bu yüzden sadece sizin için önermiyoruz, çünkü küçükler de bir kaşık zeytinyağı ve bir kaç damla limondan faydalanabilir. Tibbibilgiler.net olarak size en iyi bilgiyi ulaştırmaya çalışıyoruz.

3. Damarsal ve römatik problemlere yardımcı olmak için
Bu maddelerin sırrı iltihap giderici olmalarında. Eğer düzenli kullanır ve her gün boş mideye alırsak, eklem ağrılarıyla savaşabiliriz. Gününüze bu altın sıvı ile başlamak sizin için çok iyi olacak.
4. Karaciğer ve safra kesesini dengelemek için
Bu en önemli gerçeklerden biri. Kendimizi şişkin, ağır, yorgun ve bitkin hissettiğimiz zamanlar olur. Bazen vücudumuz zayıf beslenme yüzünden zehirlenmiş olabilir ya da bu vücudun temizleme sistemindeki problemlerden kaynaklanabilir. Bu faktör temel olarak karaciğer ve safra kesesinde aşırı yüklenmeden dolayı yaşanır. Ne yapabiliriz?
Bu yorgunluk ve rahatsızlıkla savaşmak için özellikle sabahları saf zeytinyağı ve limondan iyisi yoktur. Herkesin vücudu farklı olduğu için bunları alıp nasıl hissetmeye başladığınızı takip etmelisiniz, genelde neredeyse her zaman iyi sonuçlar alınır.
Eğer uyandığınızda ağzınızda asidik bir tat hissediyorsanız bu karışımı uygulamak harika fikir olacak. Bazen kötü uyuduğumuz günler olur, sindirimimiz yavaşlar ve bazen başımız bile ağrır. Bu durumda vücut toksin doludur ve detoks yapmalıyız demektir. Bir kaşık saf zeytinyağı ve bir kaç damla limon suyu. Hemen kalktıktan sonra ve hatta duş alıp hazırlanmadan önce almalıyız. Yarım saat sonra her zamanki gibi kahvaltınızı edebilirsiniz. Ne kadar iyi hissetmeye başladığınızı fark edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aysel dedi ki:

    Arkadaşlar bende çok zor uyanıyorum sizdemi benim gibisiniz 🙁

BİR YORUM YAZ