Öksürük İçin Ne Yapmalısınız?

  • 4.168 kez görüntülendi.
Öksürük İçin Ne Yapmalısınız?

Öksürük İçin Ne Yapmalısınız?

Öksürük özellikle kış aylarında ve bahar aylarında kuru öksürük herkesin şikayeti. Öksürük kuru ve balgamlı olabilir. Bunun en başında sigarayı içmek solunum yollarının koruyuculuğunu yok ediyor. Hastalık durumlarında öksürük ve balgam ilk şikayetimiz oluyor.

Öksürüğü azaltmak için solunum yollarını yumuşatmanız gerekir. Peki bu nasıl olur?

1 bardak ılık suya, 1 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı limon suyu karıştırıp içebilirsiniz.

Bal: Doğal bir anti bakteriyel olan bal, boğaz tahrişine neden olan bakterilerden kurtulma sürecini hızlandırır. Ayrıca su tutucu özelliği ile boğaz kuruluğunu alarak boğazı yumuşatır ve kuru öksürüğü keser. B6, niasin, riboflavin, kalsiyum, demir, magnezyum ve fosfor açısından zengin olduğu için vücudun hastalıkla mücadelede ihtiyaç duyduğu desteği sağlar. Antioksidan etkisiyle, vücutta bulunan serbest radikallere karşı savaşır.

Limon: Limon ise yüksek miktarda C vitamini içerir. Güçlü bir bağışıklık sistemi için gerekli olan C vitamini, aynı zamanda vücudun enfeksiyonla savaşında yardımcı bir kuvvettir. Bal gibi anti bakteriyel olan limon suyu yine bal gibi antioksidan etkisiyle hastalığın sistemden atılma sürecini hızlandırır. Tibbibilgiler.net olarak sizi bilgilendirmek bizim görevimiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ