Kurum Üzümün Faydaları Neler?

  • 2.731 kez görüntülendi.

kuru üzümün faydaları

Kurum Üzümün Faydaları Neler?

Kuru üzümün faydalarına inanamayacaksınız, artık kuru üzüm almanız için bir çok neden var. Kuru üzüm hakkında olumlu şeyler duymuşsunuzdur. Bunları size şöyle açıklayalım.

Kuru üzümün başlıca faydaları; Göz sağlığına ve görme yeteneğine, migrene, demir eksikliğine, Alzheimer hastalığına,hazımsızlığa ve meme kanserine karşı koruyucudur, böbrekleri korur ve cilt sağlığına iyi gelir. Şimdi bunları biraz açalım.

 

Göz Sağlığını ve Görme Yeteneğini Korur: Üzümün göz ve görme sağlığını koruduğu en iyi bilen özelliklerinden sadece bir tanesidir. Üzümlutein ve zeaksantin bakımından zengindir ve bu maddeler yaşlanmaya bağlı göz hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

Üzüm Migrene İyi Gelir: Üzüm yardımıyla migrenin iyileştirilebileceiğini belirten bazı sağlık uzmanları  evde doal ortamda hazrılanacak üzüm suyunu migren tedavisinde etkili olduğunu savunmaktalar.

Üzüm  Alzheimer Hastalığına İyi Gelir: Üzüm Alzheimer hastalığından muzdarip hastalarda amiloid-beta peptit seviyelerinin azaltılmasında yardımcı olur. Üzüm aynı zamanda beyin sağlığının korunmasında ve görevini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesine katkıda bulunur.

Üzüm Hazımsızlığı Giderir: Üzüm hazımsızlığı gidere ve hazımsızlığa neden olan unsurları ortadan kaldırabilir.

Üzüm Meme Kanserinden Korur: Bu konuyla alakalı son zamanlarda yapılan çalışmalar, üzümün meme kanserine iyi geldiğini ortaya koymuştur. Günlük olarak içilen natural üzüm suyunun meme kanseri tümörlerini engellediği düşünülmektedir.

Üzüm Böbrek Bozukluklarını Giderir: Üzüm böbrekler üzerindeki baskının azaltılması gerekli olan ürik asiti bol miktarda içermektedir. Bu özelliğinden dolayı üzüm böbrek sağlığını koruma noktasında önemli bir üstlenir.

Üzüm kabızlığı Giderir: Üzüm kabızlık sorununun aşılmasında korkunç etkilidir. Üzüm şeker, organik asit ve poliyoz açısından zengin olduğu gibi, bir müshil olarak da görev yapabilmektedirler. Bu özelliğinden dolayı kabızlık ve basur sorunlarına karşı etkili olabilir.

Üzüm Cilt Sağlığı İçin Faydalıdır: Üzüm genel çilt sağlığı için faydalı bir meyvedir, ve cilt bakım ürünlerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Üzüm fitokimyasal ve antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Üzüm ayrıca cilt sağlığı için hayati önem taşıyan C vitamini bakımından zengindir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ