Kan Şekerinizi ve Kolesterolü Düşürmek İçin

  • 3.435 kez görüntülendi.

Diyabet ve kolesterolü ayarlamak için

Kan Şekerinizi ve Kolesterolü Düşürmek İçin

Kan şekerinin dengelenmesi zor olan bir durum olduğu gibi , Kolesterolü ayarlamakta o kadar zordur. Fakat buna bir çözüm var hatta bir taş ile iki kuş vuracağınız formülü açıklıyoruz.

İşte bu mucize ürün Tarçın ;

Sadece tatlılarda değil sağlık alanında da kullanılan tarçın hem kan şekerinizi düzenleyecek hemde kolesterolünüzü kontrol altına alacak nasıl mı?  Bunları nasıl yaptığı ve tarçının nasıl tüketmeniz gerektiği yazımızda

Yapılan bir araştırmaya göre;Tip 2 diyabeti olan 70 kişiyle bir araştırma yapıldı. Bu araştırmaya katılan kişiler 40 gün boyunca günlük yiyeceklerine 6 gram tarçın ekledi ve araştırmanın sonunda istisnasız her hastada kan şekeri seviyesinde %29’luk bir azalma gözlemlendi. 

Peki tarçının kolesterol araştırması var mı?  Evet var,

Tarçının kolesterol üzerindeki etkisi, diyabetli hastaların katıldığı aynı araştırmada da kanıtlanmıştır. Araştırmacılar yüksek kolesterolu olan kişilere de aynı deneyi uyguladı ve hastaların kolesterol seviyelerinde %7-%27 arasında bir azalma gözlemlendi.

Tarçını nasıl tüketmeliyiz?

Tarçının bu etkilerinden yararlanmak için sadece pastalar üzerinde tüketmek olmaz. Tarçının çayını tüketmelisiniz.

Tarçın çayı yapmanın ilk adımı bir bardak suyu kaynatmaktır. Ardından bir çubuk tarçını ya da bir çay kaşığı tarçın tozunu ekleyin. Hazırladığınız çayın üzerini kapatın ve birkaç dakika demlenmesini bekleyin. İsteğe bağlı olarak az miktarda balla tatlandırın.

Tarçını tüketme yollarından biri de, toz halini kahveye, meyve sularına, kahvaltı gevreklerine veya gün boyunca tükettiğiniz diğer içeceklerinize eklemektir. Toz tarçını aynı zamanda pastalarınıza, kurabiye ve gün boyunca yediğiniz diğer tatlılarınıza da katabilirsiniz.

Tarçın rahatlıkla bulunabilen, ekonomik açıdan erişilmesi kolay bir baharattır. Bu da, evinizde her daim tarçın olabileceği anlamına geliyor. Tarçın tüketirken her zaman tarçın çubuklarını tercih etmeye özen göstermelisiniz, çünkü tarçın çubukları toz tarçından daha konsantredir ve bu sayede sağlığınıza daha yararlıdır. 

Tarçın kilo vermek ya da istediğini kiloda kalmak için oldukça etkili bir yöntem olsa bile unutmamanız gereken bir nokta var. Kan şekeri ve kolesterol seviyenizi kontrol altında tutmak istiyorsanız doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmayı bırakmamalısınız. Yapmanız gereken tek şey, ilaçlarınızın yanı sıra tarçın da kullanmak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ