Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

  • 2.675 kez görüntülendi.

göz altı morlukları

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı dokularının renk değiştirmesi sonucunda göz altında morlukların ve siyahlıkların olmasıdır. Hücrelerin pigmentlerin normal renklerinde ki değişiklik sonucu morluklar oluşur.

Göz altı morlukların nedenleri

Yorgunluk,stres,uykusuzluk,genetik yatkınlık,cilt yapısı,alkol ve sigara kullanımı göz altı morluklarına neden olur.

Göz altı morluklarının tedavisi 

Cerrahi işlem; Göz altı morluklarını gidermek için o bölgeye botoks uygulanması ve ölü dokuların alınması ve yeni dokuların konulması

Mezoterapi; Göz altına vitamin mineral enjekte edilmesi

Göz altı tedavisi için evde herkesin yapabileceği doğal yöntemler

3 çeşit yöntem anlatacağız; Salatalık kürü,patates kürü ve domates kürü, işte bunların uygulanışı

Salatalık kürü: 1 tane salatalığı kabuklarıyla beraber ince dilimler halinde halka olarak kesip gözlerinize koyabilirsiniz. 10dk bekletmeniz yeterli. Her gün yapabilirsiniz. Ya da kabuklarıyla beraber rendelediğiniz salatalığın suyunu buzdolabında bekletip pamuk yardımıyla soğuk olarak gözaltlarınıza ve göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. 15dk bekletip yıkayabilirsiniz.

Patates kürü: 1 patatesi halka şeklinde dilimleyip soğuk süte batırıp gözlerinize koyup 10dk bekletin. Taze nane yapraklarını ince ince doğrayıp soğuk sütün içine karıştırarak da bu sütü uygularsanız gözaltlarınız hem ferahlayacak hem de zamanla morluklar hafifleyecektir.Tibbibilgiler.net olarak size doğal bilgileri sunmayı çalışıyoruz.

Domates kürü: 1/2 domatesin suyunu çeyrek limon suyuyla karıştırıp yine pamukla gözaltlarına uygulayıp 5dk sonra yıkayabilirsiniz. Gözaltı morlukları için birçok bakım önerisi mevcuttur. Aralarından yapımı kolay ve en etkili olanları sizlerle paylaştım. İçlerinden size uygun olan bir bakım kürünü uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ