Evde Alkali Su Nasıl Yapılır?

  • 3.061 kez görüntülendi.
Evde Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali-Su-Nasıl-YapEvde Alkali Su Nasıl Yapılır? 

Alkali nedir? Vücudumuzun ph oranı nedir? Asit ve alkali kavramları vücut için neyi ifade eder? Alkali su tüketmenin vücut için yararları nelerdir? Tibbibilgiler.net sitemizde sizin için yararlı olan bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vücudumuzun ph kaçtır? 

Vücudumuzun ph 7.4 dür. Bunun altına inmesi asidik yukarı çıkması ise alkali anlamına gelir. Hücrelerin ise ph 7.2  dir Vücudumuzda en asidik bölge midemizdir. Mide asidinde yiyecekler kolaylıkla eriryebilir. Sinir stres durumlarında mide asidi salınımı artar ve midemizde yanma ağrıma görülür.

Vücudumuzun ph ın yüksek olması organların ve cildimizin toksik maddeleri ve asit maddelerin dışarı atılımını sağlar. İnsan vücudunda ph değeri 7,365 olarak ortalama bir değer saptanmıştır. Aynı zamanda 7,35 – 7,45 ph seviyesi normal sağlıklı olarak değerlendirilir. Alkali suyun normal sudan 6 kat fazla hidratör olduğu, hücrelerimize daha hızlı nüfuz ettiği unutulmamalıdır.

Suyun alkali olması

Suyun alkali olması suyun yüzey gerginliği ile alakalıdır. Alkali olduğu zaman yüzey gerginliği azalır ve hücrelere suyun geçisi daha kolay olur. Buda su giren hücrelerin toksinlerinin atılmasını sağlar. Alkali su tüketmemiz vücudumuzun gerginliğini alır ve sağlıklı  hücrelerin devamını sağlar.

Asitler vücudumuza zarar veriyor

Asidik maddeler hücre yapısını bozguna uğratmaktadırlar. Bugün pek çok hastalık bu konu ile bağdaşmaktadır. Özellikle; kalp hastalıkları, şeker hastalığı, kemik erimesi, tansiyon problemleri, aşırı kilolu olmak ve böbrek hastalıklarında asitler gündeme gelir. Şayet vücudumuzun asit dengesinde problem oluşmuşsa bu hastalıklara meyil artacaktır.

Alkali su nasıl hazırlanır?

Kişilerin kendi belirleyecekleri bir hazırlık platformu olabilir. Ancak her zaman için günlük taze olarak hazırlanması ve taze iken tüketilmesi tavsiye olunur. Bazı kişiler hayat tarzını tam olarak alkali suya endeksleyerek, ölçüyü çoğaltarak damacana su miktarına göre karbonat temin edip çoklu hazırlık yapabilmektedir. Yemekler dahil her alanda kullanılabilecek olan alkali suyun belirli hazırlama standardı vardır.

Evde alkali su nasıl hazırlanır 

Sabah kalktığınızda ılık bir bardak suya biraz limon sıkın. Limon alkali bir madde olduğundan suya bu özelliğini vererek pH seviyesini yükseltecek ve suyu alkali su yapacaktır. Bu suyu aç karnına için.

– Bir başka yöntem ise elma sirkesi. İçeceğiniz suya birkaç damla elma sirkesi damlatarak suyu alkali yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ