En Sağlıklı Kuruyemiş

  • 1.350 kez görüntülendi.

en sağlıklı kuruyemiş hangisi

En Sağlıklı Kuruyemiş 

Uzmanlar Kalp sağlını korumak ve uzun yaşamak için bakın bu kuruyemişi neden öneriyor. Uzun yaşamak isteyenlerin her gün tüketmesi gereken kuruyemişin ayrıntıları yazımızda.

İşte mucize besin Ceviz!

İçerisinde ki sağlıklı yağlar sayesinde damar sağlığına adeta ilaç gibi gelen ceviz hızla tüketimi artıyor.Günlük beslenmenizin temel taşı haline getirin. Cevizin en önemli özelliklerinden biri antioksidan olmasıdır.Haftada en az 4 gün 5 6 adet ceviz yemek kalp krizi geçirme riskini ortadan kaldıracak derecede azaltıyor.

Bir avuç ceviz yada 3 kaşık ceviz yağı tüketmek kalp damarlarınızı 4 saatte iyileştiriyor.

Eğer ki size ömrününz boyunca hangi kuru yemişi tüketmeyi tercih ederdiniz diye sorsalar, kesinlikle ki ilk tercihiniz ceviz taraflarında olmalı. Ki ceviz deneysel çalışmalar devam etse de en sağlıklı kuru yemiş seçildi. Ceviz, fındık, fıstık gibi besinlere yağlı kabukta denmektedir. Çocukların zeka gelişimine de fayda sağlayan ceviz, kalp atışını düzenliyor. Cevizde bulunan yağ asitleri kalp hastalıklarını önleyerek, erkeklerde meydana gelen prostat kanserini engelliyor. Omega 3 yağ oranı düşük çocuklarda oluşan hiperaktif ve davranış bozuklarını da düzenleyen ceviz, omega 3 bakımından oldukça zengin bir vitamine sahip. Ceviz, antioksidan özelliği ile sinir sistemine zarar veren Alzheimer gibi çok kuvvetli hastalıkların ilerlemesini de yavaşlatıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ