Cildinizin Kahramanı Yulaf

  • 1.675 kez görüntülendi.
Cildinizin Kahramanı Yulaf

Yulaflı-Maske

Cildinizin Kahramanı Yulaf 

Yulafı diyet ürünü olarak bilen kişilerin artık yulaf hakkında yeni bir bilgiye sahip olacak. Yulaf cildinizin doğal temizleyicisi ve bakımı olacak.

Yulaf cilt deki lekeleri ve akneleri temizleme ve azaltmayı sağlayacak. Yulafın içindeki mineraller cildi besliyor.

Yulafın Cilde Faydaları Nelerdir?
Yulafın faydalarına değinmek istersek, ilk olarak, yulaf ezmesinin, cilt hastalıklarına karşı etkili olduğundan söz etmemiz gerekmektedir. Yulafın içeriğinde yüksek oranda kepek; ve lif bulunmaktadır. Bu nedenle, başlı başına bir besin olarak da tüketilebileceği belirtilmektedir. Bunun yanında yulafın faydaları arasında, kolesterolün düşürülmesi; ve kalp ve damar sağlığına olan olumlu etkilerinden söz etmeyi de unutmamalıyız.

Yulafın cilt üzerindeki faydalarına bakacak olursak, sedef, deri döküntüleri, egzema, böcek sokmaları, siğil… gibi pek çok problemden, yulaf ile kurtulmak mümkündür. Bununla birlikte yulaf, ölü derinin ciltten atılmasına da katkı sağlamaktadır. Bunun da yanında, yulafın, cildi güzelleştirme etkisi bulunmaktadır…

Yulaf Maskesi Nasıl Yapılır? Yulaf Maskesi Tarifleri

Yulaf maskesi için sadece yulaf size yetecektir. Tercihe göre 1 avuç dolusu ya da bir su bardağı yulafı ufak bir tencereye koyun. Üzerine yeterli miktarda su ilave ederek pişirin. Pişirdikten sonra yulafları süzün. Süzdüğünüz yulafları bir miktar ezin. Yulaf maskeniz hazır. Maskenizi yüzünüze sürdükten sonra, 15 dakika kadar bekleyin, sonra ise ılık su ile yıkayın.

Dilerseniz ezilmiş yulafların içine, tencere kalan yulaflı sudan ilave edip bulamaç şeklinde de maske yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ilayda dedi ki:

    Sivilcelerede iyi gelirmi acaba

    1. Doktor dedi ki:

      Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler. Sivilceyi geçirmek için ilk önce nedeni bulmamız gerekmetedir. Ergenlik döneminde sivilce olmasının nedeni hormonların aşırı yoğunlaşmasından olur. Özellikle yağlı yiyeceklerden kaçının.cildinizi temizleyin ve sürekli temiz tutun.

BİR YORUM YAZ