Bebeğinizin IQ’sunun Yüksek Olmasını İstiyorsanız.

  • 5.126 kez görüntülendi.

bebeklerde-beslenme-620x310

Bebeğinizin IQ’sunun Yüksek Olmasını İstiyorsanız.

Bebeğinizin IQ sunun yüksek olması için yapmanız gereken nedir? Biliyor muydunuz?

DSÖ açıklaması üzerine anne sütünün bir diğer yararının da bebeklerin IQ sunun belirlenmesinde etkili olduğu ortaya çıktı. Bebeklerin beslenmelerinde hazır mama kullanılmamaları gerektiği uzmanlarca söyleniyor. Anne sütünden vazgeçilmemelidir.

BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Uluslararası Bebek Maması Eylem Ağı (IBFAN), anne sütü yerine geçen bebek mamalarının pazarlanması ile ilgili uluslararası yasaların uygulanmasına ilişkin ortak rapor yayımladı.

Raporda yer verilen 194 ülkeden 135’inde anne sütü yerine geçen bebek mamalarının pazarlanması ile ilgili uluslararası yasaların olduğu ancak pek çok ülkede bu yasaların yeteri kadar uygulanmadığına dikkat çekildi.

DSÖ, UNICEF ve IBFAN, anne sütü yerine geçen bebek mamalarının “uygunsuz” pazarlanmasının emzirme oranları ve sürelerini olumsuz etkilediği uyarısında bulundu.Tibbibilgiler.net

Rapora göre, bebeklerin gelişiminde önemli rol oynayan anne sütü, çocukları birçok hastalığa karşı koruyor.

Anne sütüyle beslenen çocuklarda IQ değerleri daha yüksek oluyor ve anne sütü çocukları obeziteden ve ilerleyen yaşlarda şeker hastalığından koruyor. Emzirme ise anneyi meme ve rahim kanserinden koruyor.

-Emzirme ile 820 bin çocuk ölümü engellenebilir

DSÖ ve UNICEF, bebeklerin ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesini ve 6. aydan sonra ise emzirmenin uygun besin takviyeleriyle 2 yaşına kadar devam etmesini öneriyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ