Ayak Mantarına En Basit Çözüm

  • 3.951 kez görüntülendi.

ayak_mantarina_bitkisel_cozum_h7210

Ayak Mantarına En Basit Çözüm 

Mantar vücudun sıcak ve havasız yerlerinde oluşur. Özellikle ayakta olan mantar çok sık görülür ve herkese bulaşır. Ayağında mantar olan kişide tatlı tatlı kaşınmanın yanı sıra ağır kokuda mevcuttur. Bir çok yere gittiğinizde bundan rahatsız olursunuz.

Ayak mantarı tırnaklarada bulaşır buda tırnak mantarına sebep olur sonrasında tırnağın düşmesine neden olur. Tırnak batması daha ağır iyileşir.

Ayak mantarı için doğal çözüm

1-Yaş maya tarifi
Yaş maya hemen hemen her markette bulunur. Ayakmantarı için yaş maya tedavisi çok basittir. Bir litre ılık suya bir tane yaş mayayı eziyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Ayaklarımızı hazırladığım suda yarım saat kadar bekletiyoruz. Bir hafta boyunca bir gün arayla bu yöntemi uygulayın. Bu yöntem sayesinde ölü deriler gider. Tırnaklarada faydası vardır tırnakları güzelleştirir. Zamanla ayak kokusu gider ve mantar iyileşir.
2-Karbonat tarifi
Eczanelerde karbonat bulabilirsiniz. Bu yöntemde çok basit yukarıda anlattığımız tarifle aynı sayılır. Bir çorba kaşığı karbonatı bir litre ılık suya serpin karbonatın erimesi için iyice karıştırın. Hazırladığımız bu karışımın içinde ayaklarınızı yarım saat kadar bekletin ve ayaklarınızı iyice durulayın. Bir hafta boyunca bir gün arayla bu işlemi yapın. Bu işlemi yaptıktan sonra hergün ayaklarınıza ve ayakkabılarınızın içine karbonat serpin. Bu sayede ayak kokusu gider ve ayak mantarı iyileşir yeniden oluşmasıda engellenmiş olur.
Denenmiş bu iki tariften birini deneyin kısa zamanda etkisini göreceksiniz. Mantar oluşumunu engellemek için ayakları nemli bırakmamaya dikkat ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ