Alüminyum folyolar Zehirliyor.

  • 4.337 kez görüntülendi.

xonxw820160420083554

Botoks Nedir?

Botoks 21. yüzyılın en önemli tedavi yöntemlerinden biri olarak tarihe geçecek..Evet botoks bir tedavi aslında estetik amaçlı olarak gözükse de hastaların  terleme şikayetlerini de sonlandırmaktadır. Ayrıca hastaların operasyon sonra rahatlaması ise hastanın psikolojik olarak mutluluk sebebi.

Botoks aslında bir marka adıdır. Etken maddesi botulinum toksinidir.Yılların vermiş olduğu yorgunluk ve cilt hücretlerinde ki yıpranma kişilerde kırışıklıklara neden olmaktadır. Bu durum rahatsızlık oluşturmaktadır. Özellikle bazı bölgelerde kırışıklıklar herkes de görülmektedir.Bu bölgeler; kaş ,göz çevresi ve dudak bölgesine uygulanan botoks kişileri pozitif anlamda motive edebilir.

İnsanoğlu yüzyılarca yıldır yaşlanmaya karşı kremler , besinler,organikbilgiler,doğal tedaviler ve bir çok yöntem kullanmıştır. 21. yüzyılın yöntemi ise botoksdur.

 

Botoks nerelerde kullanılır.

Alın bölgesi,kaş kaldırma,göz çevresi,dudak ve dudak kenarları,elmacık kemik çevresi,kalçalar,migrentedavisi ,el ayak ve koltuk altı için botoks uygulanır.

Şaşırmayın migren tedavisinde de botoks kullanılır. Neden mi? Alın çevresinde ki kırışıklıklar migreni tetikliyor. Alın çevresine botoks yaptıran hastaların migren ağrılarının azaldığı tespit edilmiştir.

Botoksun başka kullanım alanı ise terlemeyi önlemek için kullanılır. Koltuk altı,el,ayaklarda oluşan terlemeleri önlemek için bu bölgede ki cilt ve doku altına yapılan botoks terbezlerini baskılıyor ve terlemeyi önlüyor.

Botoks yaptırmak isteyen hastaların bu işlemi plastik cerrahi uzmanlarına steril ortamlarda uygulatması gerekir. Haberlerde ve sosyal medyada gördüğünüz gibi hastaların sağlığı ile oynayan kurum ve şahıslar fazlaca bulunmaktadır. Bu konuyu iyi araştırmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ