Vücutta ki Sarkmaları Önlemek İçin

  • 6.102 kez görüntülendi.

Vücutta ki Sarkmaları Önlemek İçin

Vücudunuzda ki sarkmaları önlemek için yapmanız gerekenleri açıklıyoruz.Aşırı kilo alma ve zayıflama sonrasında vücudunuzda oluşan sarkmaları önlemek için yapmanız gerekenler.

Vücudunuz da kilo alma ile birlikte hücreler ve dokular genişlemekte zayıflama sonucunda ise genişleyen bu hücreler elastikiyetini yani sıkılığını kaybetmektedir. Bunu önlemek içinse bazı egzersizler ve beslenme alışkanlıkları edinmeniz gerekmektedir.

Sarkma genellikle ani kilo kaybından sonra görülür çünkü deriye sıkılık ve gerginliği veren kolajen ve elastin liflerin parçalanması sonucu cilt ve kaslar gerginliğini yitirir.

Bu problemin en temel sebeplerinden birisi ani kilo kaybı sağlayan, vücuda ve cilde adapte olmak için zaman vermeyen sıkı diyetlerdir.

Diyet konusunda yapmanız gerekenler ise;

Yağın birikimine sebep olan yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir.

Sağlıklı yiyecekler, yağ ve şeker bakımından düşük gıdalar tüketmek sağlığınızı genel olarak daha iyi bir noktaya getirecektir ve cildinizin daha gergin olmasını sağlayacaktır.

Her gün düzenli olarak 30 dk yürüyüş yapmak,düzenli olarak günde 3 lt su tüketmek en önemli faktörler arasında. Ağırlıklı olarak protein içeren besinler tüketin.

Cildinizi nemlendirin

Nemlendirici kremler kullanmak sarkık bir cilt ile savaşmak ve cildin sıkılığınıkısa zamanda arttırmak için iyi bir yoldur.

CoQ10, kolajen, retinol veya elastin içeren ürünleri seçmenizi öneriyoruz, çünkü bunlar cildi gerginleştiriyor ve kırışıklığı engelliyor.

Özellikle bazı bölgelerinizi çalıştırmak için egzersizler yapmanız gerekmektedir.

Ani kilo verdiğiniz zaman, karın kasları, kalça bacaklar ve hatta kollarda sarkık cilt çok rahatça görülebilir bir hale gelir.

Bunu azaltmanın en etkili yollarından birisi problemli bölgelerin dahil edildiği bölgesel egzersizler yapmaktır.

  • Karın kasları: Klasik mekik çekme hareketi en yaygınıdır, fakat karın kaslarını sıkan diğer hareketler de işinizi görecektir.
  • Bacaklar ve kalça: Genellikle iki bölge aynı egzersizle aynı anda çalışabilir.
  • Kollar: Ağırlık kaldırma ve diğer güç egzersizleri en etkili olanlardır.
  • Yüz ve boyun: Bu bölgeler de vücudunuzun diğer yerleri kadar önemlidir ve yüz egzersizleri ile çalıştırılabilirler.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ