Türkiye’nin ikinci kız beşizleri

  • 1.817 kez görüntülendi.
Türkiye’nin ikinci kız beşizleri

Türkiye’nin ikinci kız beşizleri

Türkiye de inanılmaz olaylar devam ediyor. Ailenin biranda  6 çocuğu oldu. 5 Çocuğun kız olmasıda ayrı bir ilginç durum.

Türkiye’nin ikinci kız beşizleri, Hastanedeki 3 aylık tedavi sürecinin ardından taburcu edildi. 5 kız çocuğunu kucağına almanın mutluluğunu yaşayan baba Fatih Yılmaz, yetkililerden çocuklarına bakabilmek için iş istedi.
Ağrı’dan Bursa’ya doğum için gelen çift, 15 kişilik sağlık ekibinin girdiği ameliyatla nur topu gibi beşizlere sahip oldu. 3 aydır doktor kontrolünde hastanede tutulan beşizler, bugün taburcu oldu. 800 ila bin 90 gram arasında sağlıklı doğan bebekler 83 gün sonra 2,7 ile 3,6 kilo arasına ulaştı. Yoğun bakım hemşirelerinin kucaklarında kameraların önüne gelen beşizler, giydikleri kıyafetlerle bütün ilgiyi üzerlerine çekmeyi başardı. tibbibilgiler.net
Ağrı’da serbest meslek sahibi olan Fatih Yılmaz, 8 yıl önce evlendiği Hatice ile uzun süre çocuk sahibi olmak için tedavi görmüştü. 5 yıl sonra ‘Ecrin’ isimli kızı dünyaya gelen çift kızlarının yalnız kalmaması için bir çocuk sahibi daha olmayı istedi. Yılmaz çifti, beşiz çocukları olacağını öğrenince ne yapacaklarını şaşırdı. Beşiz kız çocuklarını kucaklarını almanın mutluluğunu yaşayan Yılmaz çifti, yetkililerin kendilerine yardım etmelerini istedi. Baba Fatih yılmaz, “Ben buraya Ağrı’dan bir ceketimi alarak geldim. Şu anda bir iş yapmıyorum. Devlet büyüklerimizden bize yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi. Aile çok mutlu olduğunu belirtti
Yapılan müdahale sonucu sağlıklı dünyaya gelen çocukların kuvözlerdeki sürelerini saniye saniye takip eden Yeni Doğan Bakım Uzmanı Dr. Birgül Mutlu, “Şu anda çocuklarımızın hiçbir sıkıntısı yok. Bütün değerleri normal seyrinde devam ediyor. Sadece bebeklerin birinde göz ameliyatı gerçekleştirildi. Şu anda onda da bir sıkıntı yok. Bunun haricinde hiçbir bebeğimizde akciğer kanaması, beyin kanaması ve bağırsak problemi gibi sıkıntılarla karşılaşmadık” dedi.
Hastane Başhekimi Dr. Mustafa Esgin ise, yapılan bu doğumun Türk tıbbının bir başarısı olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ