Sigara bırakmak isteyenler için

  • 5.132 kez görüntülendi.

sigarayı bırakmak için

Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Doğal Çözüm

Sigara bırakamayanlar iradelerini kontrol edemeyenler bir çok kez sigara bırakma denemelerine girmişlerdir. Burada ki başarısızlık sadece sizin değil çevrenizinde etkisi sizi sigaraya tekrar yönlendirebilir. Bunun için birçok ilaç marka ve kimyasal ürünler çıkmaktadır. Fakat bunlar bir dönem işe yarasa da sonra tekrardan sigaraya başlamanıza engel değil.

Bunun için size basit doğal bir yöntem tavsiye edeceğiz.

Eğer sizde daha sağlıklı bir hayata adım atmak istiyorsanız bu kürü uygulayarak ve tabi ki sizinde gayret ve isteğinizle sigarayı bırakabilirsiniz. Bunun için öncelikle karabaş otu çayı ile hazırlanan kürü, daha sonra kekik çayı kürünün yapılışından bahsedeceğiz. Evinizde kolaylıkla hazırlayacağınız bu sigara bırakma kürünün malzemelerini kolaylıkla aktardan temin edebilirsiniz.

Karabaş Otu Çayı İle Sigara Bırakma Kürü Nasıl Yapılır?

Sigara Bırakma Kürü Malzemeler:

  • 7 adet başak halinde karabaş bitkisi
  • 1 bardak klorsuz su

Sigara Bıraktıran Karabaş Otu Çayı Nasıl Hazırlanır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

İlk olarak 1 bardak klorsuz suyu kaynatın. Kaynamakta olan suyun içine 7 adet başak karabaş bitkisini ilave edin ve bu şekilde yaklaşık 6-7 dakika daha kaynatın. 6-7 dakika sonra ocağın altını kapatın ve karışımı ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra karışımı süzün ve bir bardağın içerisine koyun. Sabahtan öğlene kadar olan sürede canınız ne zaman sigara istersen bardaktan bir yudum karabaş otu çayı için. Öğlene kadar karabaş otu çayınız bitmiş olacaktır. Öğleden sonra ise kekik çayı sigarayı bırakmada size yardımcı olacak çaydır.tibbibilgiler.net olarak size en doğru bilgiyi ulaştırıyoruz.

Sigara Bırakmak İçin Kekik Çayı Nasıl Uygulanır?

Sigara Bıraktıran Kekik Çayı Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı kuru kekik
  • 1 bardak klorsuz su

Sigara Bırakmaya Yardımcı Kekik Çayı Nasıl Hazırlanır?

Önceden kaynatılmış 1 bardak klorsuz suyun içine 1 tatlı kaşığı kekiği atın. Kekiği ilave ettikten sonra 5-6 dakika daha kaynatmaya devam edin. 5-6 dakika sonra ocağın altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra çayınızı süzün ve bir bardağın içerisine koyun. Öğleden sonra ki vakitte canınız ne zaman sigara isterse bu çaydan bir yudum için. Kekik çayı anında sigara içme isteğinizi yok edecektir.

Kekik ve Karabaş bitkileri içerisinde bulunan bir takım etken maddeler sigaradan alacağınız nikotine en iyi alternatif olmaktadır ve bu sayede sigara içme isteğinizi yok eder. Hamile hanımlar sigarayı bırakmada zorlanıyor ise bu kür uygulayabilirler fakat yinede mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz. Denemenizi tavsiye ederiz kendinizi her konuda rahatlatmak için sigarayı bırakınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ