Maydanozun Yararları

  • 1.943 kez görüntülendi.
Maydanozun Yararları

maydanozun yararları

Maydanozun Yararları

Maydanoz hakkında birçok haber yazı duymuşsunuzdur. Maydanoz hakkında ki bütün bilgiler yazımızda..

Maydanoz vitamin ve mineral deposu içerisinde bulunan vitamin ve mineraller; A, B1, B3, C, E vitaminleri ile demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, manganez, sodyum, bakır, kükürt, klorofil ve yağ bulunur. Uçucu yağ içinde; fenil propan türevi p-apiol, miristisin ve 1-alil 2,3,4,5-tetrametoksibenzol, ayrıca α ve β-pinen, limonen, β-fellandren etken maddeleri bulunur. Yüzde 25 sabit yağ içerir. Sabit yağında falavonlar (apiin ve benzeri) ve bazı furanokumarinler de bulunmaktadır. tibbibilgiler.net

Bu vitamin ve mineraller hangi hastalıklara iyi geliyor.

Kansızlığa, mesane iltihaplanmasına, kum, böbrek taşı ile tansiyona, şişmanlığa, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına, damar sertliğine ve sinir hastalıklarına karşı faydalıdır, erkeklerde afrodizyak etkisi vardır. Maydanozun bu kadar yararı olduğunun farkına artık varmalısınız. Maydanoz aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

idrar ve safra söktürücü, bayanlarda adet kanamalarını kolaylaştırıcı nitelikleri vardır. Maydanoz tohumu, aybaşı sancılarını keser, adetleri düzenler, ağrıları giderir, akıntıları keser. Vücuda güç verir. Barsak solucanlarının düşürülmesine yardım eder. Gazın dışarı atılmasını sağlar.

Maydanozu aynı zamanda bayanlar zayıflamak içinde kullanıyor. Maydanoz suyu müthiş bir ödem çözücü vücudunuzda şişlik varsa maydanoz suyu içebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ