Kızılcık Faydaları

  • 4.483 kez görüntülendi.

kızılcık-faydaları

Kızılcık Faydaları 

Birçok yerde gördüğünüz kızılcık haberlerini unutun bunları başka yerde duymadınız. Kızılcığın bu yararları sizinde işinize yarayacak. İşte ayrıntılar,

Kızılcık faydaları

Şimdi kızılcık faydaları nelerdir konusundan biraz bahsedelim.

Çok eski zamanlardan beri bilinen bu meyvenin özü, kızılderililer tarafından yaraları sarmak için kullanılmıştır. Bakterilere karşı vücudu korur. İdrar yolu enfeksiyonlarını yani sistiti önler. Mesane ve böbrek iltihabını tedavi etmeye yardımcı olur. Kolesterolü dengeler, şifa bulmanıza yardım eder. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kardiyovasküler hastalıklara karşı kullanılabilir. Kan pıhtılaşması riskini azaltır. Gece görüşünü geliştirir. Bazı insanlar geceleri zor görürler, görme zorluğu çekerler. Işığı kapattıktan sonra yataklarını bile bulmakta zorluk çekerler. İşte bu dertten yakınan kişiler mutlaka kızılcık tüketmelidir. Bu şifalı bitki gözün ışık değişikliklerine uyum sağlayacak pigmenti üretmesine yardım eder. İshale karşı faydalıdır. Diyabete yani kan şekerini düzenlemeye de yardım eder. Kalp dostudur.

Kan damarlarını korur. Safra giderilmesini sağlar. Karaciğerin daha verimli çalışmasını sağlar. Etkili bir idrar söktürücüdür. Kızılcık suyu içecek olarak tüketilirse dişlerinizin taze ve temiz kalmasını yardım eder. Böbrek taşlarının oluşumunu engeller. Ve işte birçok kişinin istemediği, birçok kremler kullandığı yaşlanmayı geciktirir. Yaşlanma karşıtıdır. Düzenli olarak kızılcık suyu yada meyvesi tüketerek yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Daha uzun süre genç kalmak sizin elinizdedir. Cildin aşırı kurumasını ve kırışıklıkları engeller. Kozmetik sektöründe de krem yapımında kullanılır. Cilde canlılık kazandırır. Kızılcık reçeli yapılarak da tüketilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ