Kanserden Korunmak İçin

  • 6.093 kez görüntülendi.

kolon kanserinin nedenleri

Kanserden Korunmak İçin 

Kanserden korunmak için hangi besini tüketmeliyiz. Bir çok kanser türünü artık hepimiz biliyoruz. Özellikle kolon kanseri çok fazla yaygınlaştı.Özellikle beslenme alışkanlıkları artık kansere yön veriyor. Kolon kanserinin ana sebebi beslenmeden geçiyor.

Artık gençlerde kolon kanserine yakalanabiliyor.Kolon kanserine iyi gelebilecek besinler üzerine deneysel birçok çalışma yapılıyor. Bunlardan biri ise kore de yapılan bir çalışma kore Ewha Kadın Üniversitesi nin yaptığı çalışmada ceviz içerisinde ki liflerin kolon kanserini önlediği ortaya çıktı.

Kolon kanseri, önde gelen ölüm nedenlerinden biri ve tedavi için sınırlı sayıda seçenek var, bu nedenle de bu çalışmanın bulguları cevizin kolon kanseri için tedavi potansiyeli olabileceğini gösteriyor” diyen Prof. Kim, cevizin diyetteki faydalı rolünün teyit edilmeye devam edeceğini, bu bulguların kolon, meme ve prostat kanserlerinde yapılan daha önceki çalışmalara dayandığını dolayısıyla cevizin önleyici etkisi bulunmaktadır dedi.

Kanser kök hücrelerinin kendini yenileme kapasitesini pozitif yönde etkileyebilir. Kolon kanseri hücreleri, kendini yenileme kapasitesine sahip bir tümör içerisindeki hücrelerin küçük bir alt popülasyonunu oluşturuyor, dolayısıyla tümör metastaz oranlarıyla birlikte radyoterapi ve kemotarapiye karşı direnci artırma potansiyeline sahip.

Cevizin içerisinde hangi vitamin ve mineraller bulunuyor.

Ceviz, sağlık üzerinde pek çok faydası bulunan önemli bileşenleri içeren bir güç merkezine sahip. Ceviz, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bitki bazlı omega-3 (alfa linolenik asit) ALA’yı içeren tek kabuklu kuruyemiş. Bir avuç ceviz (28g), magnezyum, kalsiyum, protein ve besinsel lif gibi temel besin öğelerini sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ