İdrarınızın Rengi Ne Anlama Geliyor?

  • 2.269 kez görüntülendi.
İdrarınızın Rengi Ne Anlama Geliyor?

idrar tibbibilgiler.net

İdrarınızın Rengi Ne Anlama Geliyor?

Her idrara gittiğinizde renginin farklı olduğunu görürsünüz. Sifonu çekmeden idrar rengine bakınız. Bu Alışık olmadığınız bir renk geldiğinde size rahatsızlığınız konusunda fikir verecek. İdrarınız kırmızı kahverengi sarı beyaz renklerde olabilir. Bu durumlarda farklılık görürseniz üroloji doktoruna gidiniz.

Kan olması

Görüntüsü son derece korkunç olan bu durumun nedeni kanser de olabilir tehlikeli olmayan böbrek taşları da. Kadınların idrar torbası kanserine yakalanma oranları erkeklerinkinden çok daha azdır. İdrarınızda kan gördüğünüzde hemen paniğe kapılmayın ve doktorunuzdan randevu alın.

İltihaplanma

İdrar keseniz idrarla dolmaya başladığında ağrı, idrarınız yaptığınız zamansa bir rahatlama hissediyorsanız ya da idrar yaparken yanma hissi yaşıyorsanız, idrar torbanızın duvarında iltihap olabilir. Doktorunuza danışın.

Sızıntı

Öksürdüğünüzde, güldüğünüzde ya da hapşırdığınızda idrarınızı mı kaçırıyorsunuz? Son derece utanç verici olan bu durumun nedeni pelvik kaslarınızın zayıf olmaları olabilir. Hamilelik, doğum, menopoz ve obezite bu durumun ortaya çıkmasına neden olabilirler. Kegel egzersizleri ile bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sağlık Personelinin Haber Sitesi

Türkiye de Sağlık personeli denilince akla sadece hemşire yada doktor gelmemeli.. Sağlık personeli;Hemşire/sağlık memuru, ambulans ve acil bakım teknikerleri, acil tıp teknisyeni, çevre sağlık teknisyeni,anestezi teknikeri ve ebe gibi onlarca branştan oluşmaktadır.Sadece doktor personel sağlık kelimesiyle özdeşleşmez..

Sağlık personelinin en büyük eksikliği bir olamama birlik olamamaktır.Özellikle bir çok branş ve kadronun ayrı hareket etmesi birlikte bir oluşumu desteklememektedir.Sağlık personeli bir çok eksiği olmasına rağmen sağlık hizmetini sorunsuzca yerine getirmektedir. En basitinden personel sağlık olarak bir haber alanı yada haberleşme platformu yer almamaktadır. Bu açığı en hızlı en doğru ve en kaliteli şekilde yapmaya çalışan habersaglikcilar.com bu tahta aday.Sağlık Bakanlığı sağlık personelinin internet sitesi olarak personel sağlık sitesini kullanmaktadır.Fakat bu site personel sağlık gov adıyla yeteri kadar ihtiyaçları karşılamaktadır.

Sağlık personeli her seçim öncesi siyasi partilerin malzemesi olmuş fakat talepleri bir türlü gerçekleştirilmemiştir. Sağlık personelin artık gözünü açması ve mecliste kendilerini temsil eden kişileri desteklemesi gerekmektedir. Milletvekili olarak sadece doktor değil diğer sağlık personelleride olmalıdır.

Sağlık personelinin acil olarak İhtiyaçları

1-)Sağlık personeli atama sayısının yetersiz olması…
2-)Atanan sağlık personellerinin güvenlik soruşturmasının tamamlanması (6 aydır bekleyenler bulunmaktadır)
3-)Sağlık personelin döner sermaye katsayısının düzenlenmesi
4-)Sabit ek ödemenin emekliliğe yansıtılması
5-)Söz verilen yıpranma payının uygulamaya geçilmesi
6-)Doğum izninin en az 6 ay olması
7-)Sağlık personeline ait tatil kamplarının oluşturulması
8-)Sağlıkçıların ulaşımdan indirimli yararlanması
9-)Kurumlara atanan müdür-müdür yardımcısı torpil ile değil hakkaniyetle yapılsın..
10-) Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı her yıl düzenli olarak yapılsın.Personel sağlık olarak en çok bu konunun ihtiyacını çekmekteyiz.
11-)Hastanelerde sağlıkçılara öncelikli muayene hakkı verilsin.
12-)İcap parasının Sağlık personeline yeniden ödenmesi
13-)Üniversite hastanelerinde sağlık personeli sorunlarının giderilmesi eleman sayılarının arttırılması ve kurumlar arası geçişin kolaylaştırılması

Sağlık personelinin yeni haber platformu habersaglikcilar.com

kaynak; habersaglikcilar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ