Bel Bölgesinde ki Yağları Eritmek İçin

  • 2.926 kez görüntülendi.

Bel Bölgesinde ki Yağları Eritmek İçin

Bel bölgesinde ki yağları eritmek herkesin sorunu bunu takıntı haline getirmemeliyiz. Bel bölgesi kilo alınmaya başlandığında ilk olarak ortaya çıkan bölümdür.

Bel bölgesinde yağ dokuları ve hücrelerinin fazla olması bel bölgesini kilo almaya müsait kılmaktadır. Özelikle kadınların hem kilo almaya müsait olması hemde  kas dokularının gevşek olması sarkmaları ve şişkinlikleri beraberinde getirmektedir.

Bel bölgesi sorunlarının artması estetik ameliyatlarında hızla artmasına ve bir rant oluşmasına neden olmuştur. Ameliyat olmak o kadar masum ve kolay değildir. Bu nedenle ilk öncelikli olarak size önereceğimiz uygulamaları denemeniz gerekir.

İşte yapacağınız egzersizler

bel bölgesi egzersizleri

Yerde dizlerinizin üzerinde durun, ellerinizle destek alın ve dört ayak üzeri dediğimiz pozisyonda durun. Bir bacağınızı kaldırın, gövdeniz hizasında düz bir çizgi oluşturana kadar geriye doğru uzatın. Bu pozisyonda 20 saniye kalın. Daha sonra aynısını diğer bacağınızla yapın.

Kalça kaldırma

bel bölgesi egzersizleri1

Sırtüstü yatıp dizlerinizi bükün. Ayak tabanlarınız yerde, kollarınız her iki tarafınızda uzanmış olsun. Bu pozisyonu aldığınızda, karnınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın ve bu şekilde 20 saniye bekleyin.

Side-exercise

Şimdi yan yatıp tek bacağınızı fotoğrafta gösterildiği gibi kaldırın. Daha sonra havada, yumuşak bir şekilde, bir taraftan bir tarafa küçük daireler çizmeye başlayın. Bunu 20 saniye boyunca yapın, daha sonra diğer bacağınıza geçin.

Bacak Esnetme

Exercise-hips

Ayakta durup bacaklarınızı biraz açın ve ellerinizi arkanıza koyun. Tek bacağınızı kaldırıp (dengenizi kaybetmemeye dikkat ederek)  fotoğrafta gösterildiği gibi 15 saniye bekleyin. Daha sonra aynısını diğer bacağınızla tekrarlayın.

Çömelme

Exercises

Bu egzersizi yapmak çok kolaydır ancak dayanıklılık gerektirir. Ayakta durun, kollarınızı öne uzatın ve dizlerinizi kırarak aşağı doğru çömelin. Bu basit egzersizi on kez tekrarlamaya çalışın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ