Baş ağrısının nedenleri

  • 2.709 kez görüntülendi.

 bas-agrilari-

Baş ağrısının nedenleri

Baş ağrısının nedenini merak ediyormusunuz? Başınız ağrıdığında bunun nedenini öğrenmek yerine ağrıyı dindirmeyi düşünüyorsanız yazımızı okuyunuz.

Baş ağrısının nedenlerini başlıklar halinde inceleyelim.

D vitamini yetersizliği

Baş ağırlarının gizli nedenlerinden olan D vitamini yetersizliği konusunda D vitamini seviyesinin düşük olmasıdır.D vitamini desteği almanız gerekecektir. İkincisi ise güneşi vücudunuzun yeteri kadar görmemenizdir. Çalıştığınız ortam nedeni ile vücudunuz güneşten yeteri kadar yararlanamaz ki bu durum vücudunuzda ciddi olumsuz etkilere neden olur. Bunlardan birincisi ciddi halsizlik, yorgunluk ve dinlenememe durumudur. Tibbibilgiler.net

B12 eksikliği

Baş ağrınızın nedenlerinden birisi de B12 vitamininin yetersizliği olabilir. B12 vitamininin temel besin kaynağı hayvansal kaynaklı ürünlerdir. Süt, yoğurt, ayran, et, tavuk, balık veya peynir gibi ürünlerin içerisinde bulunan B12 vitaminin gün içerisinde tükettiğiniz beslenme programında yeterli seviyede bulunması önemlidir. B 12 aynı zamanda unutkanlığı da önlüyor.

Demir yetersizliği

Türkiye’de demir yetersizliği seviyesi oldukça yüksektir. Demir eksikliği özellikle kadınlarda fazla görülmekte.Bunun temel nedeni et ürünleri ile birlikte sürekli olarak süt ürünlerinin bir arada tüketilmesidir. Demir yetersizliğinin olması vücudunuzun yeteri kadar oksijen kullanamaması anlamına gelmektedir. Bu durum hem metabolizmanızı yavaşlatır hem de gün içerisinde sizi halsiz ve yorgun olmanıza neden olur.

Stresli yaşam

Stresli yaşamı olan kişilerde migren temel hastalıklardan birisidir. Ciddi baş ağrılarına neden olan migrenin ortaya çıkmasının temelinde uzun süre aç kalmak vardır. Stresli hayat tarzı bir çok hastalığın temeli.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ