Bağırsak Floranızı Öğrenmek İçin

  • 18.559 kez görüntülendi.

Bağırsak parazitini anlamak için

Bağırsak Floranızı Öğrenmek İçin

Bağırsak rahatsızlığı çekenler ve sürekli bir şişlik hali olanlar Bağırsaklarında candida paraziti olabilir. Suya tükürerek bağırsak floranızı anlayabilirsiniz. Nasıl mı bunlar yazımızda..

Sabah uyandığınızda bir bardak suya tükürerek bağırsak floranızı analiz edebilirsiniz.

Bağırsaklarınızda CANDIDA (kandida) maya mantarının arttığını basit bir testle anlayabiliriz. Bir bardak içme suyuna sabah aç karnına tükürün ve 15 dakika izleyin. Eğer tükürük suyun üstünde kalıyorsa sağlıklı bağırsak florasına sahipsiniz. Eğer tükürük dibe çöküyorsa, saçak gibi aşağıya iniyorsa, kar yağmış gibi oluyorsa veya suya rakı konmuş gibi bulanıyorsa candida bağırsak floranızı bozmuş demektir. Evdeki herkes testi yapsın..
Bir parça yeseniz bile karnınız şişiyor ve ağrıyorsa, yaptığınız bütün diyetlere rağmen karnınızın şişliğini ve sertliğini gideremiyor, lifli besinler tükettiğiniz halde çoğu zaman kabızlık sorunu yaşıyorsanız, yeme krizlerinize care bulamıyorsanız sebebi büyük ihtimalle candida maya mantarıdır.

Candida mantarları gıdalardan aldığınız sofra şekeriyle imal edilmiş ürünleri ve unlu mamülleri önce piruvat’a sonradan asetaldehid ve karbondioksit’e dönüştürür. Asetaldehid, hem karaciğer hem de mantar tarafından etil alkol’e dönüştürülür. Açığa çıkan karbondioksitin etkisiyle karnınızda şişkinlik ve sertlik oluşur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. mehmet gül dedi ki:

    nasıl tedavi olacaklar onuda yazsaydın lütfen yazarsanız sevinirim

  2. beyda doluca dedi ki:

    Benim burdada bir kısmı cok azbile olsa dibe coktu ne yapabilirim.tesekurler

  3. Doktor dedi ki:

    Bağırsak mantarı tedavisi bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.http://www.tibbibilgiler.net/bagirsak-mantarinin-tedavisi.html

BİR YORUM YAZ