Az yiyipte zayıflayamamak

  • 3.852 kez görüntülendi.

az yiyerek zayıflamak

Az Yiyipte Zayıflayamamak

Az yediği halde bir türlü zayıflayamayanlar, herkesten daha az yiyerek normalden fazla kilo alanlar. Zayıflamak sadece sizin elinizde değil.

Zayıflamak için sadece az yemek yemek yetmeyebilir. Bunun için bir kaç neden var. Zayıflamak için belirli olayların birlikte gerçekleşmesi gerekir bu 7 ayaklı bir durum yani az yemek sadece bunlarda 1 i geriye kalan gereklilikleri de yerine getirmek gerekir.

İşte bu nedenler;

1. Harcadığınız enerji aldığınız kalori miktarından daha az: Zayıflama diyetlerinin en önemli özelliği, günlük besinlerden aldığımız kalorinin, yaktığımız kaloriden daha az olmasını sağlamak. Günlük bir kişinin yaktığı kalori kilo çarpı 30 dur. ortalama 1500 kalori ile 2000 kalori harcarsınız.

2. Metabolizma hızınız yavaş olabilir: Metabolizma hızı basitçe; besinlerden aldığınız enerjinin, vücuttan kalori olarak yakılma kapasitesini ifade ediyor. Metabolizma hızı; yaş, cinsiyet, hormonlar, fiziksel aktivite, vücut sıcaklığı, tüketilen besinler gibi birçok durumdan etkileniyor. Metabolizma hızınızı kontrol etmek sadece yapabildiğiniz kadar mümkün geri kalanı genetik faktörlerden oluşur.

3. Besin miktarlarını doğru tespit edemiyorsunuz: Besin tüketim miktarınızı detaylı bir şekilde sorgulayın.Yediğiniz herşeyi vitamin  mineral kalori açısından sorgulayın.

4. İnsülin direnciniz olabilir: Normalde tükettiğimiz birçok besinden bir miktar şeker alıyoruz. Bu şekerin karaciğer, kaslar, ve yağ dokusu gibi organ ile dokular tarafından kullanılmaları gerekiyor. İnsülin hormonu bu şekerlerin dokular tarafından kullanılmasına yardımcı oluyor. Ancak eğer dokular insüline direnç geliştirmişse artık bu besini olması gerektiği gibi kullanamıyor. Bu nedenle daha az kalori harcıyorsunuz. tibbibilgiler.net

5. Kullandığınız ilaçların yan etkisi olabilir: Kilo aldırma ihtimali olan ilaçlar var. Kortizon ve antidepresanlar bunların başında geliyor.

6. Uyku saatleriniz düzensiz olabilir: Kilo vermede her ne kadar diyet ve fiziksel aktivite öne çıksa da, bunun en önemli parçalarından birini de düzenli uyku oluşturuyor.

7. Kilo vermenize engel bir hastalığınız olabilir: Bazı hastalıklar metabolizma hızını yavaşlatarak, insülin direnci gelişimine sebep olarak veya obeziteyi tetikleyerek kilo vermeyi zorlaştırabiliyor.

Şimdi bunları iyice düşünün ve hangilerinin sizin için gerekli olduğunun üzerinde araştırmalar yapın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ