20’lik Diş Çekilmezse

  • 5.442 kez görüntülendi.

20 lik diş çekilmezse

20’lik Diş Çekilmezse

20’lik dişiniz çıkmış ise yapacağınız ilk işi onu çektirmek. Bu konuda size bir kaç önemli noktadan bahsedeceğiz. 20’lik diş 17 yaşından itibaren çıkmaya başlayabilir. Bu dişin çekilmesinin altındaki nedenler;

20 lik diş çabuk çürüyebilir. Çok kolay iltihap oluşturabilir hiç birşey olmasa bile diğer dişlere baskı yapar ve onlarda şekil bozuklukları ve çürümelere neden olabilir.

20′lik Diş Ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısı, tüm ağrıların yanında en fazla sinir bozan ağrı çeşitidir. Özellikle 20lik dişler hem çıkarken hem çürüdüğünde çok feci ağrı yaparlar. Yirmilik dişler insanlarda yirmili yaşlarda çıkarlar, ağızda en arkadadırlar.

Ameliyat en zor senaryodur. Uzman hekim, bu dişi damak içerisinden ameliyatla alır ve ağrı sonlanır ancak bu en kötü senaryodur.

Yirmilik dişlerin çürümesi de ayrı bir derttir. Çürüdüğü çok zor anlaşılır genellikle ağrının nedeni olarak baş ağrısı, migren gibi nedenler zannedilir ancak yirmilik diş, feci bir baş ağrısı verir, başın yarısı çene dahil ağırabilir. 20 lik dişler çok sıkıntılıdır.

20lik diş çıkarken dişler sıkılaşır, 2olik dişe yer açarlar, bu sırada diş çıkmaya çalışırken ateş, baş ağrısı yapar.

Diş çekme operasyonu zannedildiği gibi ağrılı değildir. Dişin varolan ağrısını dahi sonlandıracak anestezi yapılır, dişçinizin profesyonelliğine bağlı olarak 30 saniye ile 1 dakika arasında dişinizden kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ